Browse Month by Aralık 2016
ekonomi

Hsbc Konut Kredisi Kampanyası İle Ev Almak Hayal Değil

Başını sokacak bir yuvası olmasını isteyenler. HSBC sizler için en uygun kredi al kampanyasını başlatarak evsiz kimseyi bırakmamaya kararlı. HSBC bankası konut kredisi kampanyasının detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

 

Pembe panjurlu ev hayali kuranlar, başını sokabileceği bir dairesi olmasını isteyenler, küçük olsun ama kendi evim olsun diyenler HSBC konut kredi al kampanyası sizlere bu imkânı tanıyor artık. Artık istediğiniz eve sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Uygun ödeme süreleri ve kredi faiz oranlarının düşük olması ile artık daha rahat ev sahibi olabilirsiniz.

 

HSBC mortgage kredi al kampanyasını başlattı. 120 aya kadar vadelendirilerek sunulan kredi ile kiranızı krediye ödeyin başkasının değil kendi evinizde oturun. Bireylere mahsus ödeme seçenekleri de daha kolay ödeme imkânı sunuyor. Kiralık evde değil kendi evinizde oturmak için HSBC sizleri şubelerine bekliyor.

 

HSBC banktan konut kredisi almak isteyenler için faiz oranı yüzde 1,15 olarak koyulmuştur. Kefil istemeyen müşteriler konut kredisini 120 vade ile 1,15 faiz oranı ile kullanabilecektir. Mortgage kredisi ile 120 ay vade yapılabilir ve evin eksper değerinin yüzde sekseni kadar kredi çıkararak müşterilerinin ev sahibi olmalarını sağlıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin kredi al için başvurdukları evin mutlaka bitmiş olması gerekir. Bitmeyen evlere kredi çıkarılmamaktadır. Ev bittikten sonra bankaya başvuru yapılarak kredi alınabilir.

 

HSBC banka 120 ay vadeli konut kredisi için başvuran müşteri 1,15 faiz oranı ile hesaplanan tutarın aylık karşılığını her ay düzenli olarak ödemek zorundadır. 100.000 Türk lirası konut kredisi çekmek isteyen birisi 1,15 aylık faiz oranı üzerinden aylık 1,541 Türk lirası tutarında taksit ödeyecektir. 0,5 oranında kredi tahsis ücretini yine müşteri bankaya ödemek zorundadır.

 

Banka kredi tahsis ücretini bireyden almaktadır kredi onaylandığında ve işlemler tamamlandığında. 100.000 Türk lirası kredinin geri ödemesi 184.879,40 Türk lirası olacaktır. Bunun yanında kredi çıkacak evin eksper raporu için banka 100.000 Türk liralık ev için 500 Türk lirası eskper parası talep etmektedir. Ayrıca çekilen ev kredisi için bankada hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Banka tüm kredi kampanyalarında hayat sigortası yapılması zorunluluğu barındırmaktadır.

 

HSBC bankasının mortgage kredi kampanyası ile ev sahibi olmak artık hayal değil. HSBC kefilsiz kredi kampanyasından yararlanmak için banka şubelerine gidebilir ya da telefon aracılığı ile kredi konusunda kampanya detaylarını öğrenebilirsiniz. HSBC konut kredisinden kredi ve ya kredi kartı konusunda kara listeye girmemiş olan herkes yararlanma imkânına sahiptir.

tatil

Batum

Gürcistan’da yer alan Batum şehri, hiçbir pasaport vb. gerektirmeyen kimlikle bile gidebileceğiniz, şirin bir Karadeniz kentidir. Ülkemizin hemen doğusunda yer alan Batum, hem yakın hem de ucuz bir tatil yeri olmasından dolayı Batum çoğu kişinin Batum turu yapmak öncelikli isteklerinden. Buradaki inşaatların çoğunu da Türk inşaatçıların yaptığını duymak ta bizi ayrıca gururlandırıyor.

 

 Batum Gezilebilecek Yerler

 

Virgin Mary kilisesi, 19. yüzyılda inşa edilmiş Batum’un en görkemli ve büyük kilisesidir.

 

Ermeni apostolik kilisesi, 1873’te ahşaptan yapılmış bir kilisedir. 1980’de Avusturyalı mimarlar tarafından yeniden inşa edilmiş.

 

Orta camii, Batum’da ayakta kalan tek cami, 1880 yılında iki camii arasına yapıldığı için orta camii adını almıştır.

 

Batum akvaryum, 2000 metrekare alan üzerine kurulu, mimarisi Karadeniz’in taşlarından esinlenilmiş. Hem karadan hem de denizden görülebilen bu akvaryumda hayvanat bahçesi de yer alıyor.

 

Gonio, küçük bir sahil kasabası. Sırp sınır kapısından başlayıp kmlerce uzanan plaj deniz sevdalılarını ağırlıyor.

 

Sputnik tepesi şehrin en yüksek tepelerinden biri olan sputnik tepesi gün batımı ve sonrasına şahit olmak için güzel bir yer.

 

 Batum Yemekleri

 

Batum’da et ve hamur yemekleri daha çok tercih ediliyor. Örnek olarak, Karadeniz pidesine benzeyen, bol hamurlu ve peynirli üzerinde az pişmiş yumurta olan haçapuri, yumurta büyüklüğünde etin ve sebzenin birleştiği mantı hınkal, içinde kuşbaşı et bulunan harço çorbası, inek sütünden yapılan tuzsuz sulguni yeneceklerin başında geliyor.

Gürcüler yeme ve içmeye oldukça düşkünler. Sofraya Gürcüce supra adı veriliyor. Gürcü mutfağını tanımak için şehrin en meşhur restoranı lazuri, yerel yemeklerin hazırlandığı gorki caddesindeki restoranlar denilebilir.

 

 Batum Otelleri

 

Otel konusunda son zamanlarda oldukça gelişme gösteren Batum, birçok yeni oteller açtı. Beş yıldızlı oteller olarak, Sheraton batumi hotel, intourist palace hotel, divun suites batumi hotel karşımıza çıkıyor hangisini tercih edeceğiniz size kalmış.

 

 Batum Gece Hayatı

 

Gürcistan’ın gece hayatı denince akla ilk olarak Batum geliyor. Uzun yıllardır ilgi gören bir destinasyon olmasına rağmen, pek fazla gece hayatı özellikleri sunmuyor. Şehirde bar veya kafelerin bulunduğu caddeler maalesef bulunmuyor. Yaz döneminde Batum Caddesi hareketli olsa da mekân açısından pek fazla seçenek yok. İşte o seçeneklerden bazıları;

quiet woman pub, dışarıda oturma yerleri bulunan ünlü cafedir. 11.00-02.00 arası açık.

rendez vous lounge, ünlü clublardan. 11.00-02.00 arası açıktır.

 

 Batum’a Ne Zaman Gidilir?

 

Sıcak aylarda gitmek istiyorsanız temmuz ve ağustos ayları 22-24 civarında oluyor. Bu dönemde sıcaklık bazen 40 derecelere kadar ulaşıyor.