çocuk

Çocuk Reklamları

Bir ürünün alınmasında yapılan reklamlar önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle kaliteli ve dikkat çeken bir reklamla bir ürünün satışını arttırmak hatta iki katına çıkarmak mümkündür. Tanınmayan bir ürünün tanınması içinde önemli rol oynamaktadır. Piyasada yüzlerce reklam internette ve televizyonlarda yayınlanmaktadır. Bu reklamların başında çocuk reklamları gelmektedir. Çocuk reklamlarının etkileri diğer reklamlara göre farklı olmaktadır. Bu konuyu bir kaç başlıkla incelemek mantıklı olacaktır.

 Çocuk Reklamları ve Etkileri

           Çocuk reklamları en çok çocuklar tarafından sevilen ve en çok dikkat çeken reklamlardır. Bu nedenle reklamlarda ürün tanıtımı yaparken genellikle çocuklar bu yüzden kullanılmaktadır. Çocukların rol aldığı reklamlar yetişkinler tarafından da izlenmektedir. Genellikle çocuk ürünlerinin tanıtımında çocuk reklamcılar rol alırlar. Zaman zaman da genel herkese hitap eden reklamlarda çocuklar rol alabilmektedir.

 

Çocuk Ürünleri Tanıtımında Çocuk Reklamcılar

 

Çocuk reklamları genellikle çocuk şampuanları, bebek bezleri, abur cubur gibi konularda çekilmektedir. Bu nedenle eğlenceli bir şekilde çekilen bu reklamlar severek izlenmektedir. Çocukların hemen dikkatini çeken bu reklamlar sonucunda çocukların istekleri ailelerine bu ürünleri aldırmak suretiyle etki etmiş olur. Bu reklamlar genellikle çocuk müzikleri ile desteklenmektedir. Çocuk reklam çekimlerinde genellikle güzel sesli çocukların söylediği şarkı zaman zaman herkesin diline dolanmaktadır. Bu yüzden en çok izlenen çocuk reklam çekimleri olmaktadır. Tabi reklam çekimleri çocuklar il gerçekleştirildiği için oldukça zor olabilmektedir. Bu nedenle yetişkinlerde çocuk reklamlarında oynaması mümkün olmaktadır.

 

Genellikle çocuklara hitap eden reklamlarda çocuklar oynatılsa da yetişkinlerde rol almaktadır. Genellikle çocuk reklamlarında aile portreleri çizilerek anne baba ve çocuğun bir arada mutlu yaşadığı varsayımı üzerine çekilir. Reklamlarda he zaman aileler mutlu bir tablo çizerler. Bu da çocuklar üzerinde olumlu etki yapar. Çocuklar bu ürünleri görünce severek alıp kullanmak isterler. Hatta sevmedikleri ve kullanmak istemedikleri birçok ürün eğlenceli reklam çekimleri ile daha makul onlar tarafından sevilen bir ürün haline dönüşür. Bu da çocuklar ve aileler için olumsuz durumları ortadan kaldırarak olumlu hale getirir. Çocuk reklam bu nedenle oldukça önemlidir. Çocuk reklam çocuk psikolojisini esas alarak çekilir.

Bir Cevap Yazın